Lomi - Lomi Masajı

Lomi Lomi Hawaii Masajının Faydaları

Lomi lomi ("lomilomi" olarak da bilinir) Hawaii'de uzun süren bir masaj türüdür. Huna'da kök salmış (akıl, beden ve ruh içinde uyum sağlamaya odaklanmış bir Hawai felsefesi), lomi lomi gevşemeyi teşvik etmeyi, dolaşımını iyileştirmeyi, kas ağrısını ve diğer fiziksel rahatsızlıkları gidermeyi ve korkunun rahatlaması dahil olmak üzere ruhsal ve duygusal faydalar sağlamayı amaçlamaktadır. , kaygı ve diğer olumsuz duygular.

Lomi lomi masajının amaçlarından biri, vücudun vücuttaki doğal enerji akışındaki tıkanıklıkları temizlemektir. Geleneksel Çin tıbbında olduğu gibi , enerji tıkanıklıklarının fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlık sorunlarına katkıda bulunduğu düşünülmektedir.

Lomi Lomi Masajı Nedir?

Tipik bir lomi lomi oturumu bir dua ile başlar ve meditasyon ve odaklanmış nefes egzersizleri içerebilir.

Uygulayıcılar çeşitli teknikler kullansalar ve her tedaviyi müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlasalar da, lomi lomi tipik olarak vücuttan enerji dolaşımındaki tıkanıklıkları bertaraf etmek için kullanılan ritmik, akan masaj vuruşlarını içerir. Terapist tipik olarak uzun masaj vuruşları yapmak için önkolunu kullanır.

Diğer lomi lomi masaj vuruşları, dairesel veya doğrama hareketi, hafif vurma, vurmalı çukurluğu ve / veya parmak ucuyla dokunmayı içerir.

Lomi Lomi Masajı sırasında Draping

Vücudun uzunluğunu çalıştıran uzun, sürekli masaj teknikleriyle, lomi lomi masajı geleneksel olarak diğer masaj türlerinden daha az döküm içerir.

Yüzünüz masanın üzerinde uzanırken genellikle glute bölgesini kaplayan küçük bir havlu ve yüzünüze bakarken pelvis bölgesini örten küçük bir havlu vardır. Geleneksel lomi lomi'de, kadınlar için göğüsler üzerinde hiçbir örtü kullanılmaz.

Ancak, spa ve sağlık kliniklerindeki çoğu masaj terapisti, müşterileri için daha fazla kaplama sağlar ve sadece üzerinde çalışılan alanı gösterecektir.

Draping seviyesi diğer masaj biçimleriyle karşılaştırılabilir ve göğüsler kadınlar için tamamen kapalı kalır (ve masaj sırasında tedavi edilmez).

Masaj sırasında draping derecesi hakkında bilgi almak ve kıyafetlerinizi her zaman konfor düzeyinize çıkarmak için ileride telefon edebilirsiniz.

Yararları

Lomi lomi'nin sağlık üzerindeki etkileri konusunda halen araştırma yapılmazken, bilimsel araştırmalar masaj tedavisinin çeşitli faydalar sunabileceğini düşündürmektedir.

Örneğin, 2016 yılında Ağrı Tıbbında yayınlanan bir yoruma göre, masaj terapisi, cerrahi prosedürlerden önce veya sonra ağrı şiddeti ve şiddetini ve kaygıyı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca, bazı çalışmalar, masaj tedavisinin fibromiyaljili kişilerde semptomları düzeltebileceğini düşündürmektedir. Örneğin, PLoS One'da yayınlanan bir rapor daha önce yayınlanmış çalışmaları gözden geçirdi ve beş hafta veya daha uzun süredir masaj tedavisinin, fibromiyaljili katılımcılarda ağrı, anksiyete ve depresyonun azaldığını buldu.

Önlemler

Bazı bireyler masaj yapılırken dikkatli olmak gerekir. Örneğin, şiddetli veya yoğun bir masajın, kanser veya kanama bozuklukları gibi rahatsızlıklara sahip insanlara zararlı olabileceğine dair bazı endişeler vardır.

Bir sağlık probleminin tedavisi için lomi lomi (ya da başka bir tür masaj terapisi) kullanmayı düşünüyorsanız, sağlık sorunlarınız varsa ya da yaklaşan bir cerrahi prosedürünüz varsa, önce doktorunuza danışın.