Hint Baş Masajı

Hint baş masajı nedir?

Hint baş masajı nedir, batılılar tarafından sıkça sorulan bir sorudur, çünkü asırlık olan bu uygulamanın tam anlamını anlamıyorlar. Adından da anlaşılacağı gibi, bu binlerce yıl önce Hindistan'da gelişen bir masaj terapisidir. Hindistan'da ayrıca champi olarak da adlandırılan bu masajın bireye derin bir rahatlama getirdiğine ve tüm stres ve yorgunluğunun giderilmesine yardımcı olduğuna inanılıyor. Bu makale, bu eşsiz kafa masaj terapisine yakından bakıyor.

Hint baş masajı geçmişi

Ünlü Hint masajının Ayurveda geleneklerinden geldiğini söyleyen insanlar var. Bununla birlikte, Hint baş masajının bir tımar uygulaması olarak geliştiği de söylenir. Eklem ailelerinde birlikte yaşamanın sonucu olan ve ailelerde yaşayan insanların bu baş masajı terapisini kullanarak stres ve baş ağrısından rahatlama sağladıkları bir uygulamadır. Anneler, kızlarına başlarına masaj yaptırmak ve uzun ve parlak kilitler geliştirmelerinde yardımcı olmak için baş masajı yaparlardı. Menşe noktası ne olursa olsun, çoğu Kızılderili'nin bir hindistancevizi yağı kullanarak yapılan masajla bir aile üyesi tarafından masaj yapmanın keyfini çıkardığı gerçeği inkar edilemez.

Hint baş masajının çoklu yararları

Hint baş masajı sadece vücudunuzda değil, aynı zamanda uygun bir şekilde yapıldığında da zihin rahatlattığı için sadece zaman geçirmek değildir. Bu masaj terapisinde sadece masaj yapan baş değil, uygulayıcı aynı zamanda eklem ve eklemlerde hareketliliği ve esnekliği artırmak için boynu ve omuzları masaj yapıyor. Bu masaj, toksinlerin vücut içinden atılmasına ve bireyin beyninin içindeki kan dolaşımını iyileştirmesine neden olur. Ayrıca baş ve omuz ağrıları gibi her türlü ağrıyı da giderir. Çoğu insanın tecrübe ettiği faydalardan biri stres ve stresin zihinlerinden düşmesidir. Milyonlarca Hintlinin işten eve döndükten sonra eşlerinden veya çocuklarından baş masajı istemelerinin nedeni budur.

Hint Baş Masajı Baş ve omuz ağrılarından kurtulmanızı sağlar

Başa ve yüze nazikçe yapılan dairesel hareketler, göz yorgunluğunu büyük ölçüde azaltır. Baş ağrısı Hindistan'da yaygın bir sorundur ve çoğu insan bu sorunu aşmanın baş masajı için harika bir yol bulmaktadır. Hint baş masajı, beynin içindeki kan dolaşımını artırır. İnsanların stres ve baş ağrısından kurtulmalarının ardındaki sebep budur. Birçok insan gece uyumayı zor buluyor. Hint baş masajı, bireyin hissine gevşeme sağlar ve böylece sağlıklı bir uykuya yardımcı olur.

Hint baş masajının harikalar yaratabileceği durumlar

  • Baş ağrısı.
  • Uyku bozuklukları ve yoksunluk.
  • Omuz ve boyun ağrıları.
  • Kaygı, stres ve depresyon.
  • Saç dökülmesini önler ve saç büyümesine yardımcı olur.
  • Göz yorgunluğunu azaltır.
  • Sinüs semptomlarını iyileştirir.

Hint baş masajı, beynin içindeki kan akışını arttırır ve beyine oksijen beslemesini artırır. Bu, bir ailenin elinden bir masaj yaptıktan sonra bireyin kendini daha iyi hissetmesini sağlar ve tüm stres ve gerginliği birkaç dakika içinde kaybolur.