Deniz Tuzu Peeling & Köpük Masajı

Hepimiz tatil dönemlerinde cildimizde ve saçlarımızda güzelleşmenin, sağlıklı görünmenin farkını hissetmişizdir. Bu güzellik ve değişimde deniz tuzunun iyileştirici etkisini büyüktür. Deniz tuzu peeling içerdiği demir, sülfür, potasyum ve kalsiyum sayesinde oldukça etkili ve iyileştirici bir yöntemdir.

Deniz Tuzu Peeling’in Faydaları

Zaman içerisinde makyaj, kirli hava, ter gibi bir çok sebeple cilt üzerinde tıkanıklıklar oluşu ve ölü hücreler birikir. Cilt hücrelerinin rahat bir şekilde nefes alabilmesi ve daha sağlıklı görünebilmek için cildimizi rutin olarak temizlememiz gerekir. Ancak günlük cilt temizleyiciler bu ölü tabakayı cilt üzerinden arındırmak için yeterli değildir. Belirli aralıklarda uygulanan deniz tuzu peeling, cildin arınmasını ve canlanmasını sağlar.

Kimyasal maddelerden uzak, tamamen organik bir cilt bakımı olan deniz tuzu peeling her cilt tipine uygundur. Deniz tuzunun iyileştirici etkisi ve zengin mineraller içeriği cildinizde anında fark edeceğiniz bir tazelik hissi yaratır.

Deniz Tuzu Peeling Nasıl Uygulanır?

Deniz tuzu peeling parmak uçları ile hafifçe cildiniz üzerinde masaj yapılarak uygulanır. İçindeki parçacıkları sayesinde cilt üzerindeki ölü tabakayı cilt yüzeyinden arındırır. Peelingin ardından cilt nemlendirilerek muhafaza edilir.

Deniz tuzu peelingi tüm vücuda uygulanabilir. Peeling uygulanırken uygulama bölgesinden başlayarak tüm vücuda giden kanın akış hızı ve tüm hücrelere taşınan oksijenin miktarı artar. Bu da cildin yenilenmesini, tazelenmesini ve daha da parlak görünmesini kolaylaştırır. Artan kan akışı ödemli ve selülitli bölgelerinde toparlanmasını sağlar.

Deniz tuzu peeling zamanla eklem bölgelerinde oluşan sertliklerin giderilmesinde de etkilidir. Uygulama sırasında bu sert dokular ovularak yumuşatılır. Deniz tuzu aynı zamanda vücuttaki farklılıklarını düzenleyerek cildinizin bütünlüğünü korumanızda yardımcı olur.

Deniz tuzu, tuzun yakıcı etkisi dolayısıyla göz altı gibi hassas bölgelere, kesiklere ve açık yaralara kesinlikle uygulanmamalıdır.